Pracujte každý den o hodinu méně a vydělávejte přitom stejně peněz

Pomůžu vám delegovat práci, kterou za vás někdo jiný zvládne udělat stejně dobře a levněji. Že se vás to netýká? To si myslí většina freelancerů a delegovat by přitom měla. Když nenecháte část své práce jiným lidem, zapálíte tím každý měsíc minimálně jednu pětitisícovku.

4 předsudky, které (nejspíš) máte a připravují vás o čas

 1. Moje práce nezahrnuje nic, co by šlo přenechat jiným lidem.
 2. Nevěřím, že mi delegace ušetří čas. Když si to udělám sám/sama, bude to rychlejší. Nebo kvalitnější... anebo vůbec hotové. Na další lidi se prostě nedá spolehnout.
 3. Proč bych někomu měl/a platit za práci, kterou si můžu udělat sám/sama?
 4. Nepodnikám až tak dlouho, žádnou pomoc zatím nepotřebuju.

Ze zkušenosti vám můžu povědět jedno...

Delegovat můžete skoro vždycky, když:  1) máte už několik klientů, 2) jste na volné noze a alespoň 70 % svého času věnujete práci pro zákazníky a 3) administrativu doděláváte po večerech a o víkendech.

I tak si ale většina mých klientů na začátku neuvědomuje, že nějakou práci delegovat může.

Správnou delegací můžete práci předat někomu, kdo ji udělá stejně dobře. A jeho hodina nebude stát tolik jako ta vaše.

Váš čas totiž nikdy není zadarmo. Když třeba administrativní činnosti přenecháte někomu, kdo je udělá za polovinu nebo třetinu ceny, je to pro vás výhodné. Ať už díky času navíc, během kterého můžete vydělat další peníze. Anebo díky času, který si necháte sami pro sebe. Můžete pak díky odpočinku podávat lepší pracovní výkony a předcházet vyhoření. Ve finále toho uděláte víc za kratší dobu.

Víte, proč je práce na volné noze jako drsná srážka s realitou?

Ten příběh je vždycky stejný.

Představovali jste si, jak prací sami na sebe budete mít větší svobodu. Jak budete pánem svého času a nebudete muset od rána do večera vysedávat v zaměstnání.

A na začátku to tak dost možná bylo. Před tím než se vaše podnikání rozjelo, předtím než jste se začali topit v komunikaci s klienty, předtím než jste začali pracovat 10 a víc hodin denně.

Vyráželi jste s kamarády na pivo, trávili víkendy s partnery, chodili si zaběhat... A teď je to všechno pryč.

Každý den potřebujete vyřídit 100 věcí.

Nejenom, že jste nezískali volný čas navíc. Vy ho dokonce máte ještě méně, než kdybyste pracovali v klasickém zaměstnání. Prostě mazec.

Jenže to není vaše chyba.

V podobné situaci skončí většina lidí zhruba po 2 letech podnikání, když se jim začne alespoň trochu dařit.

Často se pak opakuje, že zapomenete odpovědět na důležitý mail, odevzdáváte práci na poslední chvíli, nebo ji pošlete pozdě... prostě že vytváříte zbytečné chyby, kterých si klienti všímají. A vaše pověst tím trpí.

Spousta z nás proto začíná vymýšlet složité systémy, jak organizovat čas.

Hledáme ideální délky pauz, snažíme se vstávat dřív než partner a na konci dne vytváříme přehledy dokončených úkolů... A on přitom existuje mnohem jednodušší způsob, jak mít víc času.

Stačí zavést procesy a delegovat práci. Tak aby kvalita netrpěla a nestálo vás to majlant.

Budete muset překonat některá svá dlouhodobá přesvědčení, ale vyplatí se to

Nemohu pomoci těm, 
 1. kteří se nedokážou zbavit egoistického přesvědčení "já všechno udělám nejlépe" (ale pokud budete chtít, veřte, to většina lidí zvládne překonat).
 2. co si myslí, že jejich řešení je jediné možné (i tohle se dá tréninkem zvládnout).

Jasně, delegovat můžete i sami, stává se ale, že s tím bez pomoci neuspějete

Kamarád Honza Onesork, SEO konzultant, takhle na prvním pokusu prodělal. Chtěl delegovat úkoly, co mu zaberou spoustu času a působí jako otrocká práce. Třeba analýzu klíčových slov. Ale při prvním pokusu se kvůli nedostatku zkušeností spálil a zpětně o tom prohlásil: "Problém byl asi souhrou víc faktorů - špatně vyjádřená očekávání, špatná kontrola kvality a nejspíš i nedostatečná péče z mojí strany."

Cílem mých konzultací proto je, abyste takovým chybám předešli

Pomůžu vám pochopit, v čem je největší problém. Určíme činnosti, které byste mohli přenechat někomu dalšímu. A navrhnu prvních pár kroků, které můžete udělat hned a okamžitě díky tomu vidíte výsledky.

Při dlouhodobější spolupráci na vás dohlížím, abyste změny dotáhli. Pomůžu vám určit, jakého člověka hledáte, aby se vám s ním skvěle spolupracovalo.

Společně vymyslíme systém, jak spolupráci nastavit tak, aby vás stála co nejméně času a kvalita odpovídala vašim představám.

Naučíte se, jak delegovat, abyste s výsledkem byli spokojení.

Existuje několik důvodů, proč se mnou lidé rádi spolupracují

 1. Pošlu vám úvodní dotazník, díky kterému ušetříme čas a můžeme jít během konzultace víc do hloubky.
 2. Když si domluvíme termín konzultace, připomenu vám ji pár dní dopředu a pokud náhodou zapomenete na vyplnění dotazníku, připomenu vám i to.
 3. Na základě dotazníku se na konzultaci připravím. Díky tomu mám představu, co budete zhruba potřebovat. Na schůzce se proto nemusím tolik ptát a hledáme rovnou řešení.
 4. Za 14 dní si voláme a bavíme se o tom, jak vám změny pomohly. Případně co vám bránilo v jejich zavedení. Jestli to byl třeba nedostatek času a co s tím udělat.
 5. Do mailu vám pošlu zhodnocení, a pokud vidím prostor pro další spolupráci, popíšu její možnosti.

Co o mě potřebujete vědět

Ve svém okolí mám hodně přepracovaných podnikatelů s malou firmičkou, kterým jsem dřív radila u piva. A pak jsem si jednoho dne řekla, že by bylo fajn se tím živit. Že chci, aby freelanceři i malí podnikatelé nedřeli hubou v písku. A už vůbec ne 24 hodin denně.

10 let jsem pracovala v agentuře, kde jsem nabírala a vedla lidi. Občas někdo odešel z osobních důvodů, vyhodit jsem ale nikdy nikoho nemusela.

V agentuře jsem pomáhala velikým firmám. Radila jsem třeba České spořitelně, Raiffeisenbank, ČEZu, České pojišťovně nebo Komerční bance.

Zkušeností s konzultováním mám hodně.

Jsem přesvědčená, že české podnikatelské prostředí pořád ještě potřebuje osvětu ohledně efektivní organizace práce, procesů a delegování práce.  I proto spolupracuji s Robertem Vlachem (zakladatelem portálu Navolnenoze.cz) a podporuji jeho snahu o zvýšení povědomí o důležitosti hýčkat si svůj čas, pověst i mentální kapacitu. Píšu do časopisů Strategie a Marketing & Media. 

Pořádala jsem taky kurzy na Naucmese.cz a přednáším na Vysoké škole ekonomické v Praze.

To hlavní je pro mě vzájemný respekt. Nemám ráda, když se někdo povyšuje nad ostatní.

Splňte si sen, se kterým jste šli na volnou nohu 

Pomůžu vám vrátit se do stavu, kdy jste měli čas na sebe. A vaše podnikání přitom bude růst. Stačí si vybrat, jaký typ pomoci chcete.

Každá konzultace trvá 1 hodinu a o 14 dní později si voláme ještě dalších 30 minut. 

Cílem je, abychom zhodnotili, jak se vám změny podařilo zavést. A co udělat jinak, pokud jste to nestihli.


Chci víc času, chci se objednat na konzultaci

Úvod do delegace (1 konzultace)

 • Společně odhalíme největší problém, pro který navrhnu konkrétní řešení.
 • Určíme činnosti, které můžete delegovat. Ideálně ty otravné, co neděláte rádi a nevyžadují  odborné znalosti.
 • Spočítáme, kolik času ušetříte a kolik ho můžete znovu nabídnout. Často můžete získat 1,5 hodiny denně. Když třetinu prodáte, zaplatíte tím člověka, který práci odvede za vás a 60 minut vám zůstane jako volný čas.
 • Vyhodnotíme, jakou práci se vám vyplatí přenechat jiným lidem.
 • Po 2 týdnech posoudíme, co všechno se podařilo.

Cena 2.800 Kč


Chci úvodní konzultaci


Staňte se mistrem delegace (6 konzultací) 

 • Společně odhalíme největší problém, pro který navrhnu konkrétní řešení.
 • Určíme činnosti, které můžete delegovat. Ideálně ty otravné, co neděláte rádi a nevyžadují  odborné znalosti.
 • Spočítáme, kolik času ušetříte a kolik ho můžete znovu nabídnout. Často můžete získat 1,5 hodiny denně. Když třetinu prodáte, zaplatíte tím člověka, který práci odvede za vás a 60 minut vám zůstane jako volný čas.
 • Vyhodnotíme, jakou práci se vám vyplatí přenechat jiným lidem.

 • + Určíme vlastnosti člověka, kterého hledáte. Tak abyste nezačínali spolupráci s někým, kdo z vás jen vysává energii.
 • + Pomůžu vám s hledáním ideálního pomocníka. Poradím vám, jak ho vybrat a v případě zájmu s vámi budu mluvit o konkrétních kandidátech.
 • + Při volbě spolupracovníků eliminujete zbytečné chyby. Vyhnete se tak nepříjemným rozhovorům s lidmi, se kterými byste kvůli špatnému výběru museli rychle ukončit spolupráci.
 • + Vytvoříme procesy pro zadávání práce, její kontrolu a zpětnou vazbu. Tak abyste tím trávili co nejméně času a z výsledků byli nadšení.
 • + Vím, že toho máte hodně. Postarám se o to, aby tahle priorita zůstala ve vašem plánu a ohlídám, že změny opravdu zavedete do praxe. Tak aby nezůstalo jen u mluvení.

Cena 9.000 Kč (jedna hodina konzultace vyjde na 1.500 Kč)


Chce se naučit delegovat se vším všudy

Ing. Renata Novotná, Šimáčkova 1450/9, 170 00 Praha 7, IČO: 05963915

 .