Jak hodnotit práci spolupracovníků, abychom je motivovali a posouvali kupředu

Ať jste majitel firmy se zaměstnanci, manažer týmu, máte svou první asistentku nebo prodavače/prodavačku nebo ve své práci spolupracujete s jinými profesionály, nevyhnete se situaci, kdy se musíte nebo chcete vyjádřit k jejich práci. A pokud to děláte proto, abyste je osobně, jejich práci nebo váš společný projekt někam posunuli, je potřeba hledat vhodnou formu i obsah sdělení. Za zpětnou vazbu se občas zaměňuje prostá ventilace emocí ("Jsem naštvaný/á, tak si to někom vybiji.") a upevnění ega ("Ať si uvědomí, kdo je tady šéf nebo seniornější!"). Tyto cesty ale vedou pouze k zablokování komunikace namísto vyřešení problémů a rozvoje kolegů.

Řešíte s lidmi okolo vás, jak je pochválit, aby si upevnili pozitivní vzorce chování, jak ocenit jejich práci, nebo jak sdělit konstruktivní kritiku? 

Čeká vás nepříjemný rozhovor s vaším kolegou, zaměstnancem nebo dokonce nadřízeným a potřebujete se na něj připravit? 

Pojďme se potkat a na vašich konkrétních příkladech si ukázat, jak na to.

Společně na konzultaci:

  • řekneme si obecné zásady poskytování zpětné vazby,
  • probereme vaše konkrétní minulé situace a ukážeme si na nich, jak reagovat a hodnotit, jak vhodně formulovat obsah sdělení,
  • nacvičíme si praktické používání těchto zásad v několika modelových situacích,
  • čeká-li vás v blízké době nějaký hodnotící pohovor, pomohu vám se na něj připravit.

V průběhu 1,5h setkání spolu probereme aktuální situaci, vyzkoušíte si správně formulovat zpětnou vazbu a domluvíme se na jednom až dvou hodnocení, které v následujících 14 dnech zrealizujete se svými kolegy. Poté během půlhodinové telefonické konzultace vyhodnotíme váš postup, řekneme si, co jste zvládli a co příště udělat jinak.

Setkání 1 na 1 za speciální cenu 2.200 Kč pouze v průběhu března a dubna na toto téma.

Pojďme se potkat

Vyplňte formulář níže s krátkou zprávou o tom, co vás zrovna pálí, a já se vám ozvu obratem zpět, abychom domluvili termín setkání.
Setkat se můžeme osobně buď u vás ve firmě nebo v kavárně, ale můžeme se spojit i telefonicky nebo po Skype, pokud to máte do Prahy daleko.

*

*

*
Ing. Renata Novotná, Šimáčkova 1450/9, 170 00 Praha 7, IČO: 05963915

 .